Park & Relax Hannover


Shuttle-service | Udenfor
Vælg dato
07. apr. 12:00 — 14. apr. 12:00


Vigtig information
Med Park & Relax Hannover kan du stige om bord på flyet uden stress. Du kan også selv bestemme, om du ønsker at blive kørt komfortabelt til Hannover lufthavn, 11 km væk, med shuttleservice eller om du vil benytte den endnu mere afslappede måde med parkeringsservice. Bemærk venligst, at indgangshøjden er 3 meter.
Parkering med shuttle
Vi beder dig om at møde op i Park & Relax Hannover ca. 11 minutter før din ankomst. Når du er ankommet til parkeringspladsen, bliver der taget billeder, og der bliver udfyldt en køretøjslogbog. Du vil derefter blive kørt med shuttlebus til Terminal A, B eller C. Når du begynder din hjemrejse, skal du ringe igen, når du er ved bagagebåndet, hvorefter shuttlebussen venter på dig igen i Terminal A, B eller C og kører dig sikkert tilbage til dit køretøj. Der er to shuttlebusser til rådighed.
Valet-Service
Med parkeringsservice overdrager du din bil direkte i Hannover lufthavn i terminal A, B eller C til Park & Relax Hannover-medarbejderne, som parkerer den sikkert for dig i parkeringsområdet. Ring venligst 30 minutter før ankomst til lufthavnen, så vi kan garantere overdragelsen af køretøjet. Når du henter bilen, bliver den kontrolleret, og der bliver udfyldt en log-rapport. Før din hjemrejse er det kun nødvendigt med et hurtigt telefonopkald, så din bil kan være klar til din hjemrejse i terminal A, B eller C.